از ویژگی های حائز اهمیت قلم های هوشمند قرآنی بصیر نسبت به سایر قلم های قرآنی مشابه که معمولا به صورت کاملا وارداتی می باشند، می توان به نرم افزار کاملا ایرانی و تولید شده توسط گروه نرم افزاری بصیر همراه با کتاب ها کدینگ شده داخلی و بسته های تولید شده توسط این موسسه با مجوز سازمان دارالقرآن جمهوری اسلامی ایران اشاره نمود. همین امر باعث شده که نه تنها نرم افزار و مطالب آموزشی کاملا مناسب و همگام با نیاز هموطنان عزیز ایرانی باشد بلکه قابلیت های زیادی از جمله تغییر در نرم افزار برای موسسات و سازمان های خاص، استفاده از کتب جدید و ۳ سال قابلیت به روز رسانی رایگان مطالب و بخش ها و کامل تر شدن مداوم محصول را نیز داشته باشد. این امکانات را می توان به صورت رایگان بر روی قلم های قبلی این موسسه (انواع قلم قرانی بصیر) نصب نمود و کلیه کاربران موسسه بصیر می توانند در هر زمان از جدیدترین امکانات و قابلیت ها آگاهی و آن ها را بر روی قلم هوشمند خود نصب و استفاده نمایند. بدین منظور تیم فنی موسسه بصیر جهت راحت تر نمودن فرآیند به روز رسانی و دسترسی آسان به فایل های قلم قرانی، بخش دانلود کاربران را در سایت رسمی بصیر فعال نموده تا کلیه هموطنان عزیز بتوانند فایل های مورد نظر را دانلود و بر روی قلم های قرآنی طبق دستورات ارائه شده کپی نمایید.

نکته: به دلیل کامل شدن مداوم دفترچه همراه و یا کتاب های مربوطه بسته های بصیر و لزوم استفاده امکانات جدید قلم قرانی با دفترچه یا کتاب جدید (که گزینه های جدید اضافه شده در آن موجود باشد) در برخی از به روز رسانی ها،می توان با مراجعه به مرکز بصیر و تهیه کتاب یا دفترچه جدید همراه با به روز رسانی نرم افزار قلم از این امکان بی نظیر قلم های قرآنی بصیر بهره مند گردید.

.                                                                                                                                                                                                                  التماس دعا